Dolandırıcılara Dikkat

Türkiye’de  son yıllarda tercih ve ilgi gören yeni tatil anlayışı yazlık villada tatil yapmak  isteyen misafirlere çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Bir çok insanımızın villada tatil yapmak hayali gerçek olmaktadır. Günümüzde emlak ve turizm şirketleri misafirler için Akdeniz ve Ege Bölgesinin dünyaca ünlü, en güzel tatil beldelerinde yazlık villa hazırlamakta ve misafirlerin beğenisine sunmaktadır. Gelişen internet teknolojilerinden de yararlanan emlak ve turizm şirketleri web siteleri oluşturarak misafirlere web sitelerinden de hizmet sunmaktadır. Web sitesinden yazlık villa kiralamak misafirlere zamandan tasarruf, sayısız villa içerisinden seçim yapma imkanı, anında rezervasyon, villa hakkında bilgi almak gibi birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Ancak günümüzde kötü niyetli kişiler tarafından insanların villada tatil yapma hayalleri ve istekleri  hüsrana  uğratılmakta Kötü niyetli kişi ve kuruluşlar  insanları  maddi  ve manevi  zarara  uğratmaktadırlar.

Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız bir durum olarak ücretsiz ilan sitelerindeki ilanlardan çok fazla kişi mağdur edilmektedir. Dolandırıcılar örneğin Kalkan’ da bulunan villayı Bodrum’daymış gibi göstererek, ya da acentelere ait ilanları kopyalayıp ücretsiz sitelere ilan vererek kişileri mağdur etmektedirler. Villa özelliklerini ve detaylarını doldurarak cazip hale getirmekte ve uygun fiyatlarla pazarlamaktadırlar. Genellikle kendilerini villa sahibi ya da acente olarak tanıtmakta ve kesinlikle kullan-at GSM numaraları kullanmaktadırlar. Herhangi bir adres ya da sabit numara vermemektedirler.

Rahat ve huzurlu bir biçimde bütün yıl boyunca hayalini kurduğunuz en değerli sürenizi geçirmeyi planladığınız sürenizin hayal kırıklığı ile sonuçlanmaması ve paranızı bu kişilere kaptırmamanız için herkesin bazı tedbirler alması gerekmekte. Sektörümüzü yaralayan bu kişi veya kişileri biz elimizden geldiğince halkımıza deşifre etmeye çalışıyoruz.  Ancak sizlerin de dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır;

ÖNEMLİ : Günlük kiralama hizmeti veren kurumların, mutlakaTÜRSAB A GRUBU SEYAHAT ACENTASI İŞLETME BELGESİ olmalıdır.Numarayı isteyip türsab resmi siteden sorgulatmanız gerekmektedir.

Sizden talep edilen ödemeleri mutlaka banka hesabına yapın. Bu ödemeleri Şirket vergi levhasında ki kayıtlı şirket hesaplarına yapın. Yaptığınız ödeme ile ilgili detaylarının bulunduğu Seyahat Bilgi Belgesi ya da konfirmasyon belgelerini mutlaka isteyin. 

ÖNEMLİ: TURİSTLİK AMAÇLI KONUTLAR YASAYA GÖRE SADECE TÜRSAB BELEGESİ OLAN ŞİRKETLER TARAFINDAN KİRALANACAĞI İÇİN KESİNLİKLE ŞAHIS HESAPLARINA ÖDEME YAPMAYINIZ.

İnternet üzerinden kişi yada kurumları araştırın.

Dolandırıcılar için evin ne kadara kiralandığının önemi yoktur. Normal kira bedelinin yarısı hatta 1/4’ü tutarında fiyatlar bile isteyebilirler çünkü ödeme yapmaları gereken herhangi biri yoktur. Gönderdiğiniz para doğrudan onların kişisel kullanımları için tahsil edilecektir. Bu nedenle ortalama fiyatların altındaki kiralama yapan kişilere karşı dikkatli olun. Lütfen değerinin altında pazarlanmaya çalışan evlerden uzak durun çünkü gerçek değildir.

İndirim talebiniz üzerine sizlere yüklü miktarlarda indirim veren firmaları şüphe ile karşılayınız.Bizler aracı kurum olduğumuz için düşük oranlarda ev sahiplerinden komisyon almaktayız. İndirim yapacağını iddia eden siteler ya fiyatın üzerine fiyat koyarak sizi yanıltmaya çalışıyorlar ya da büyük indirim oranları ile sizi cezbederek dolandırıcılık yapmaktadırlar.

Depozito dışında kalan tutarı evinize giriş günü ödemek istediğinizi bildirin ya da önceden gelip evi görmek yada yakındaki bir arkadaşınıza inceletmek istediğinizi söyleyin; eğer gerçek bir şirket ise bundan kaçınmayacaktır. Teklifinize olumlu yanıt vereceklerdir.

Ev sahibine direkt ulaşarak evi daha ucuza getirme amacı ile ilan siteleri vb. ücretsiz ilan sitelerinde yayınlanan ilanlara itibar etmeyiniz. Dolandırıcılık işleri genelde bu tarz siteler üzerinden yapılmaktadır. Kurumsal Günlük kiralama firmaları düşük komisyonlar ile evleri sahipleri adına kiraya verir. Ancak bu firmalar sizler için evleri kontrol ederek denetleyerek  eleme yaparlar ve seçilen evleri sizlere sunarlar. Sizlere evin avantajlarını, dezavantajlarını anlatırlar.

Tabi ki de, resmi evraklarımızın fotoğraflarını menünün hemen altında görebilirsiniz.Avukatınız veya devlet kurumlarından ( Maliye ) sorgulatabilir ve doğruluyabilirsiniz.
Ayrıca sitemizin en alt kısmında yer alan ' Etbis barkoduna ' bastığınızda web sitemizin T.C.Ticaret Bakanlığınakayıtlı olduğu e-ticaret sitesine yönlendirilerek doğrulanmış bir site olduğunu görebilirsiniz.

WhatsApp Destek!
ARA
iconWHATSAPP
icon
×Müşteri Temsilcileri
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

×REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı0₺
  • Elektrik Ücreti0₺
  • Temizlik Ücreti0₺
  • Isıtma Ücreti0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Girişte Yapılacak0₺
  • Toplam0₺
×
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış