İptal Şartları

Hesabımıza yatırılan, villa/apart bedelinin ön ödeme miktarı (EFT,Havale veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı,villaya/aparta giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirimini DAS VİLLA’ ya yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.İptal durumlarında DAS VİLLA, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları ;

a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.

b) Rezervasyon tarihinin ilk gününden önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

c) Rezervasyon tarihinin ilk gününden önceki 29.gün ile rezervasyon tarihinin ilk günü arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart bedellerinin tamamını DAS VİLLA’ya ödemesi durumunda (EFT,Havale,peşin veya kredikartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuzbeş) 'i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmışbeş) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beş) villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama yapılmamış ise ödenmiş olan toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, DAS VİLLA’ya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun DAS VİLLA tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza özel (villa/apart internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza özel(villa/apart internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar için) toplam villa/apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, DAS VİLLA, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, DAS VİLLA ‘nın eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villanın/apartın kullanılmamasından DAS VİLLA sorumlu tutulamaz.Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, DAS VİLLA’ nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır

DAS VİLLA ‘nın müşteriye sunduğu ürün ve/veya hizmetler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince; ''Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler''; niteliğinde olduğundan cayma hakkı kapsamında bulunmamaktadır. Müşteri, bu hususu en başından bildiğini ve cayma hakkı talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

WhatsApp Destek!
ARA
iconWHATSAPP
icon
×Müşteri Temsilcileri
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

×REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı0₺
  • Elektrik Ücreti0₺
  • Temizlik Ücreti0₺
  • Isıtma Ücreti0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Girişte Yapılacak0₺
  • Toplam0₺
×
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış